Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Bashkia e Kavajës, rezultat i ngushtë për kryetarin e ri, por ja kush udhëheq

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kavajë po vijon me ritëm të shpejtë procesi i numërimit të vota për kryetarin e ri të Bashkisë.

Deri tani janë numëruar 67 kuti votimi nga 84 gjithsej, ku kandidati demokrat ka një diferencë vetëm prej 26 votash nga konkurrenti i tij socialist.

Në garë janë kandidatët Maksim Kona nga LSI, Isa Sakja nga PD dhe Dorjan Murati nga PS.

Murati i PS– 8943vota

Sakja i PD– 8917 vota

Kona i LSI –1683 vota

Numërimi i tyre nisi pas përmbylljes së numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare, në Kavajë.

Në  vendnumerimin ndodhen dhe ministri Arben Ahmetaj dhe kreu i PR-se, Fatmir Mediu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img