Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Bashkia e Elbasanit vë në dispozicion Teatrin Skampa për vaksinimin kundër Covid, Balla: Nuk mund të bëhen më në shesh për shkak të temperaturave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bashkia e Elbasanit ka vënë në dispozicion Teatrin Skampa për vaksinimin e popullatës.

Lajmin e ka bërë me dije kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili shkruan se për shkak të temperaturave të larta, vaksina nuk mund tëë bëhet më në shesh, prandaj është vënë në dispozicion teatri.

“Bashkia e Elbasanit vë në dispozicion Teatrin Skampa për vaksinimin e popullësisë.

Vaksinimet në sheshe tashmë nuk mund të kryhen për shkak të temperaturave të larta, por veç qendrave shëndetësore, çdo person mbi 50 vjeç mund të shkojë të vaksinohet edhe në Teatrin Skampa.

Duhet ende të jemi të kujdesshëm, të vaksinohemi dhe të kemi një sezon turistik të suksesshëm,” shkruan Ballla në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img