Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bashkëshorti në Hagë i akuzuar për “krime lufte”, gruaja e Rexhep Selimit kandidate për deputete me Vetëvendosjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e57117a9917fa3ff454f684fa2b16660

Shqipe Selimi, gruaja e ish-kryetarit të Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimit, do të jetë kandidate për deputete në radhët e VV.

Emri i saj është në listën me 110 deputetë që ka publikuar Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit, ndërkohë që ajo është në renditje me numrin 10.

Bashkëshorti i saj Rexhep Selimi ndodhet në Hagë, aty ku po gjykohet së bashku me ish-presidentin Hashim Thaçi dhe disa ish-luftëtarë të UÇK-së për krime lufte.

Mesa duket, Shqipe Selimi ka zenë vendin e bashkëshortit të saj në parti, ndërsa lista e Vetëvendosjes ka patur shumë surpriza.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img