Bashkëshorti i deputetes së vrarë përlot botën: Jo Cox s’kishte asnjë pendesë nga kjo jetë, ajo jetonte çdo ditë…

Publikuar tek: bota, më 17:32 17-06-2016 Bashkëshorti i deputetes së vrarë përlot botën: Jo Cox s’kishte asnjë pendesë nga kjo jetë, ajo jetonte çdo ditë… Jo Cox

Bashkëshorti i deputetes angleze Jo Cox që u vra brutalisht ditën e djeshme, ka përlotur botën me mesazhin e tij.

Një mesazh i fortë, qarkulluar në mbarë mediet botërore.

Brandan Cox rrëfu para të gjithëve se e shoqja e tij e ndjerë, deputetja laburiste, s’kishte asnjë pendesë në këtë jetë.

‘’Jo Cox s’kishte asnjë pendesë nga kjo jetë, ajo jetonte çdo ditë…

Unë dhe miqtë e  familja e saj do të punojmë çdo moment të jetës, të dashurojmë dhe të edukojmë fëmijët tanë dhe të luftojmë kundër urrejtjes që vrau Jo-në.

Ajo besonte në një botë më të mirë dhe luftonte çdo ditë me energji.

Sot është një fillim i ri për ne, më i vështirë, më pak i lumtur, me më pak dashuri’’, tha i shoqi i së ndjerës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky shtet i madh bllokon shitjen e telefonave iPhone
Arrestohet në Luksemburg i shumëkërkuari shqiptar Ali Qazimaj »
Article Logic
Execution time: 0.01434588432312
array(1) { ["section"]=> string(116) "bashkeshorti-i-deputetes-se-vrare-perlot-boten-jo-cox-s-kishte-asnje-pendese-nga-kjo-jete-ajo-jetonte-cdo-dite-43842" }