Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Bashkëautor i grabitjes së postës në Kamëz, Gjykata jep masën e sigurisë për 20-vjeçarin

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest më burg”, për Algert Kurtin, i cili akuzohet si bashkëpuntor në grabitjen e filialit të Postës Shqiptare në Tiranë.

20-vjeçari ka mohuar të jetë përshirë në grabitjen e postës në Kamëz, teksa ka pranuar se kishte dijeni se Elis Suçi kishte planifikuar që të grabiste postën .

Kujtojmë që ngjarja ndodhi tre ditë më parë, ku me anë të një sendi të dyshuar si pistoletë, dyshohet se Algert Kurti bashkëpuntor dhe Suçi, autor dhe ideator i kësaj grabitje, kanë marrë një shumë parash prej 100 mijë lekësh të vjetra.

Pas grabitjes Suçi u largua në këmbë përmes rrugicave të zonës, ndërsa është arrestuar ditën e djeshme.


Më shumë