Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Bashës i vjen urimi i parë nga “miqtë” e tij europianë: Rizgjedhje e pastër në krye të PD, të vazhdojmë betejën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partitë Popullore Europiane janë të parat që urojnë Lulzim Bashën për rizgjedhjen e tij si kryetar i PD-së, edhe për 4 vite të tjera.

Për PPE kjo zgjedhje ishte një rikonfirmim i pastër për Bashën, duke i përcjellë urimet më të ngrohta për fitoren.

Tashmë PPE shpreson që të vijojë lufta e përbashkët me PD për një Shqipëri demokratike e europiane. Kështu thuhet në shënimin e tyre në faqen zyyrtare.

Urimi i plotë

Urimet tonë më të ngrohta për Lulzim Bashën dhe partinë tonë si motër në Shqipëri, Partia Demokratike, për rizgjedhjen e pastër në krye të partisë. Le të vazhdojmë të forcuar bashkërisht luftën tonë për prosperitet në Shqipëri. Për një Shqipëri demokratike dhe europiane.

Më shumë

spot_img
spot_img