Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

“Bashës i shkon për shtat të dënohet si falsifikator”, Balla kujton çfarë ka thënë Jozefina Topalli për kryedemokratin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kështu shprehet kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i pyetur rreth gjyqit ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha.

Balla kujtoi edhe një shprehje, sipas tij, të Jozefina Topallit, teksa ka thënë se Bashës “i shkon për shtat të dënohet për falsifikim”.

“Akuza që dënohet deri në 5 vite burg, e bën Lulzim Bashën një person… është e rëndë, që Lulzim Basha për falsifikator, është një akuzë që i shkon për shtat të dënohet. Kur e ka thënë edhe Jozefina Topalli që Lulzim Basha të gënjen edhe kur e pyet sa është ora”, u shpreh Balla, i cili u kundërshtua nga politikani Preç Zogaj, sipas të cilit shprehjen për Bashën e ka thënë Ilir Meta dhe jo Topalli.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img