Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Bashës i ndodh incidenti në Mirditë, qytetarët e rrethojnë, dikush e tërheq prej krahu dhe s’e lë të ikë; ndërhyn truproja (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është thuajse në përmbyllje të turit të tij të takimeve elektorale për ditën e sotme. Ai ishte më herët në Sarandë, Delvinë, Levan, Tepelenë, Shijak, Krujë, Kurbin, dhe së fundmi në Mirditë, para se të mbërrië në destinacionin e fundit, Tropojë.

Mirëpo kur mbaroi fjalën e tij dhe zbriti nga kamioçina për të hipur në “Range Rover”, qytetarët e rrethuan dhe nuk e lanë të largohej. Shumë thërrisnin “mos ik, mos ik”. Një admirues e kapi prej krahu dhe e tërhoqi, duke bërë truprojen e Bashës që të ndërhyjë dhe ta largojë. Një tjetër iu afrua për ta përqafuar, duke iu lutur të mos ikte.

Nën presionin dhe thirrjet e qytetarëve Basha mundi të “shpëtojë” ndërsa kamera që e filmonte duke mos dashur të transmetojë incidentin, mori drejtim tjetër nga turma.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img