Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha vizitë në spital policit Gjergji: Policia ka mbështetjen e opozitës, krimi ka pushtet politik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

76af4227819eb48f698d23ace78529b5

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar në spital policin e plagosur sot në Laç, Nikolin Gjergjin.

Në fjalën e shkurtër për mediat, Basha theksoi mbështetjen e opozitës për policinë e shtetit, ndërsa tha se përballja me krimin është bërë më e vështirë për shkak të mbështetjes politike.

“Dua të falenderojë mjekët për punën e shkëlqyer që kanë bërë. Nikolini është jashtë rrezikut për jetën. Si kryetar i opozitës dhe PD-së konfirmoj mbështetjn e plotë për çdo efektiv në përballjen me krimin. Kanë dhe do të kenë mbështetjen totale të PD. Beteja me krimin është në kushte të barabarta tani që krimi ka pushtet, por ne do ia dalim që së bashku me efektivët e ndershëm të presim lidhjet e krimit”, tha Basha.

Gjergji u qëllua në kokë gjatë ndjekjes së Aldi Lleshajt, i cili grabiti një makinë mëngjesin e sotëm.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img