Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha vijon takimet në Gjirokastër: Unë e ndjej zemërimin e demokratëve, kjo betejë kërkon lidership të sprovuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka qenë në Gjirokastër ku ka takuar disa demokratë, ndërkohë që me 13 qershor pritet të bëhen zgjedhje brenda kësaj partie.

Gjatë fjalës së tij, Basha ka akuzuar sërish qeverinë Rama se e ka çuar vendin në një humnerë, duke vështirësuar jetën e qytetarëve.

Ai u ka bërë thirrje demokratëve në Gjirokastër që të vazhdojnë të jenë bashkë me të për të vazhduar betejën.

“Jemi ne që e morën përgjegjësinë dhe nuk ka si të mos e mbajmë përgjegjësinë.

Nuk kemi si të mos e pranojmë që 25 prilli nuk solli asnjë zgjidhje për problemet e tyre, ata tashmë e duan akoma më shumë ndryshimin.

Pavarësisht masakrës zgjedhore kemi dalë më të mëdhenj dhe më të fortë. Zemra pohon zemërim dhe unë e ndjej zemërimin e demokratëve. Por zemra e demokratëve ka edhe një motor për ta kthyer atë zemëratë në një energji të dobishme. Kam ardhur që t’iu kërkoj që të jemi bashkë në këtë sprovë. Kjo betejë kërkon lidership të sprovuar”,- tha Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img