Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Basha uron besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve: Drita e ringjalljes i mbushtë dhe vatrat e çdo familje shqiptare plot me shpresë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë në festën e Pashkëve.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan “drita e ringjalljes i mbushtë zemrat tuaja dhe vatrat e çdo familje shqiptare plot me shpresë dhe besim se e mira do të mundë çdo sfidë, dhimbje dhe padrejtësi”.

“Të gjithë besimtarëve ortodoksë ju uroj nga zemra Gëzuar Pashkët! Drita e ringjalljes i mbushtë zemrat tuaja dhe vatrat e çdo familje shqiptare plot me shpresë dhe besim se e mira do të mundë çdo sfidë, dhimbje dhe padrejtësi. Zoti e bekoftë Shqipërin,” thuhet në postimin e Bashës.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img