Basha uron ambasadoren Kim për pavarësinë e SHBA-ve: Faleminderit për mikpritjen, Zoti e bekoftë Amerikën dhe Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 10:23 04-07-2020 Basha uron ambasadoren Kim për pavarësinë e SHBA-ve: Faleminderit për mikpritjen, Zoti e bekoftë Amerikën dhe Shqipërinë Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar ambasadoren amerikane Yuri Kim për Festën e 244 vjetorit të Pavarësisë së SHBA-ve.

Ai ka shpërndarë postimin e ambasadores Kim, me foton nga ceremonia e organizuar nga ambasada e SHBA, ku ishin të ftuar figurat kryesore të politikës shqiptare.

“Faleminderit ambasadore Yuri Kim për mikpritjen tuaj të këndshme. Faleminderit popullit dhe qeverisë suaj për ndihmën dhe mbështetjen e pazëvendësueshme në këto kohë sfiduese. Për të gjithë miqtë tanë amerikanë: GËZUAR 4 KORRIKUN! Zoti e bekoftë Amerikën dhe Zoti e bekoftë Shqipërinë!”- thuhet në mesazhin e liderit të opozitës në festën kombëtare të SHBA", shkruan Basha.

Capture_copy_copy.JPG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012150049209595
array(1) { ["section"]=> string(125) "basha-uron-ambasadoren-kim-per-pavaresine-e-shba-ve-faleminderit-per-mikpritjen-zoti-e-bekofte-ameriken-dhe-shqiperine-212780" }