Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Basha uron 32 deputetët shqiptarë në Maqedoninë e Veriut: Do të kontribuojnë në mbrojtjen e të drejtave dhe interesave të vetë shqiptarëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a523a3f1dcc3bd4b65ca479a94e3d9be

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut janë mbyllur dhe me një rezultat historik për shqiptarët atje. Partitë shqiptare kanë arritur të marrin plot 32 deputetë në kuvendin e RMV.

Sakaq, kreu demokrat Lulzim Basha i ka uruar atyre fitoren në emër të PD-së, duke u shprehur i sigurtë se ata do të kontribuojnë për mbrojtjen e intereasve të shtetasve shqiptarë.

Shënimi i Bashës

Në emër të Partisë Demokratike dhe në emrin tim personal, uroj 32 deputetët shqiptarë të dalë nga zgjedhjet e mbajtura në RMV.

E kam përcjellë me entuziazëm këtë rezultat historik, me besimin e plotë se pavarësisht rreshtimit politik të mandateve shqiptare në qeveri apo opozitë, ato do të kontribuojnë në mbrojtjen dhe fuqizimin e të drejtave dhe interesave të shqiptarëve në RMV dhe do të garantojnë e konsolidojnë kursin e qartë të RMV drejt standarteve euroatlantike që janë garancia e vetme dhe e sigurtë për një Ballkan demokratik,në paqe e të zhvilluar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img