Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Basha u drejtohet socialistëve nga makina: Më jepni besimin, unë ju garantoj se do të jem kryeministri i të gjithëve, jeni motrat e vëllezërit tanë….

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka njoftuar se ditën e nesrëme do të ketë një tur të gjatë takimesh elektorale nga Saranda në Tropojë.

Ai ka u ka bërë thirrje sërish mbrëmjen e sotme socialistëve që t’i japin besimin sepse ai do të jetë kryeminstri i të gjithëve.

“Ju përshëndes nga hyrja e Gjrokastrës dhe jam rrugës për në Sarandë, ku do të qëndroj gjatë mbrëmjes dh do të vazhdoj nesër një tur takimesh nga jugu në veri, nga Saranda në Tropojë, delvinë e Teopelenë, Levan e Shijak, Krujë e Kurbin, RRëshen e Mirditë dhe do ta përmbyllë në skajin verior në Tropojë, do të jetë një ditë e gjatë dhe e bukur. Kam ndjerë sesi njerëzit e kishin humbur shpresën, por janë ngritur në këmbë nga entuziazmi i të rinjve, kanë besim se ndryshimi është i mundshëm kur të gjithë jemi bashkë. Ky është vendi ynë dhe ju takon ju, nuk u takon asnjërës dhe as tjetrës palë. U bëj thirrje sërish socialistëve se ju jeni motrat e vellëzërit tanë, ne jemi një familje, ne përballemi me të njëjta probleme, ne të gjithë bashkë kemi një mision, një dëshirë, një aspiratë, ta bëjmë të ardhmen e fëmijëve tanë më të mirë. Unë ju garantoj se do të jem kryeministër i të gjithë shqiptarëve. Ne do të punojmë të gjithë bashkë. Rama nuk mund të pjesë e alenacës për ndryshim”, u shpreh Basha.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img