Basha tregon detaje nga takimi me Di Maion: Diskutuam për pandeminë, i kërkova ndihmë për vaksinën anticovid

Publikuar tek: politike, më 17:15 21-11-2020 Basha tregon detaje nga takimi me Di Maion: Diskutuam për pandeminë, i kërkova ndihmë për vaksinën anticovid Basha - di Maio

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm Luigi di Maio.

Përmes një shënimi në rrjete sociale, Basha thotë se në takim u diskutuan disa tema, kryesisht pandemia dhe integrimi i Shqipërisë në BE.

Kryedemokrati shprehet se i kërkoi ndihmë ministrit italian për sigurimin sa më shpejt të një vaksine anticovid-19 për Shqipërinë.

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata e rënduar nga Covid, Murrizi sulmon Bashën dhe Ramën: Palaçot, kërkojnë të bëjnë politikë me çdo të gjallë dhe të vdekur
‘Fshehja e viktimave nga Covid’, Basha reagon 10 minuta para daljes së Ramës: Ju deshën dy ditë për të manipuluar faktet »
Article Logic
Execution time: 0.014937162399292
array(1) { ["section"]=> string(113) "basha-tregon-detaje-nga-takimi-me-di-maion-diskutuam-per-pandemine-i-kerkova-ndihme-per-vaksinen-anticovid-228619" }