Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha tha se s’do njohë zgjedhjet, reagon Eduard Selami: Akt jo demokratik dhe antishqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Politikani Eduard Selami ka reaguar për herë të parë lidhur me qëndrimin e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për të mos njohur rezultatin e zgjedhjeve.

Selami, i cili garoi përballë Bashës për kryetar të PD-së në vitin 2017, thotë se ky vendim është “jo demokratik” dhe “antishqiptar”.

“Mosnjohja e zgjedhjeve nje akt jo demokratik dhe antishqiptar”, shkruan Selami në Tëitter.

Basha është shprehur se nuk do të njohë humbjen në zgjedhjet parlamentare, duke thënë se zyrtarët e PD do të punojnë për mbledhjen e fakteve që sipas tij provojnë vjedhjen masive të votave.

gerge45g4gghh5

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img