Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Basha te ‘Astiri’: Vjedhja këtu po bëhet me dy hapa. Burime të besueshme flasin për…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është bashkuar edhe sot protestës së banorëve të ‘Astirit’ banesat e të cilëve preken nga ndërtimi i segmentit të ‘Unazës së Re’.

Duke iu referuar skandalit me falsifikimin e dokumenteve nga DH-Albania, Basha tha se vjedhja në projekt po bëhet me dy hapa, përmes skemës së pastrimit të parave në SHBA dhe përmes ndërtimit të pallateve shumëkatëshe buzë rugës së re.

Aferë e pastër korruptive ku përfshihet ARRSH, Prokurimi Publik, implikohet QKR-ja, IKMT-ja dhe i mbyllet goja Prokurorisë. Kush është personi që ka fuqinë të vë në lëvizje gjithë këto institucione. Pas kësaj vjedhje qëndron vetë Edi Rama.

Burime të besueshme flasin për miliona euro kapar të përfituara drejtpërdrejt përmes Afrim Qendros nga Edi Rama.

Vjedhja këtu po bëhet me dy hapa. Përmes skemës së pastrimit të parave në Amerikë dhe përmes ndërtimit të pallateve shumëkatëshe nga eksponentë të krimit. Kjo është radiografia e Unazës së Re. Shpenzimet shkojnë për godinën e Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit, ka shpenzuar më shumë për to sesa për shkolla e universitete.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img