Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Basha takon ambasadorin italian: Me vendin fqinj s’na lidh vetëm e kaluara, por dhe e ardhmja për të qenë të bashkuar në BE

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në takim ambasadorin italian Fabricio Bucci.

Përmes një postimi në Twitter, kryedemokrati Basha tha se me Italinë na lidh jo vetëm e kaluara, por e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE-së.

Prita me kënaqësi të madhe ambasadorin Italian në vendin tonë F. Bucci. Me Italinë na lidh jo vetëm e kaluara, por edhe historia  dhe vlerat tona, e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE-së”, shkruan Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img