Basha takon aleatët në selinë e PD, por njëri prej tyre nuk ishte i pranishëm, zbulohet arsyeja e fortë

Publikuar tek: politike, më 12:15 08-01-2018 Basha takon aleatët në selinë e PD, por njëri prej tyre nuk ishte i pranishëm, zbulohet arsyeja e fortë

Mëngjesin e sotëm, kreu i PD, Lulzim Basha po zhvillon një takim të përbashkët me aleatët e tij parlamentar.

Në takimin e mbajtur që prej orës 10.00 Basha po zhvillon një mbledhje me Agron Dukën, Nard Ndokën, Fatmir Mediun dhe Dashamir Shehin.

I vetmi që ka munguar sipas balkanweb ishte kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Shkak i mospranisë së tij ka qenë fakti se ai nuk ndodhet në Shqipëri dhe nuk ka patur asnjë arsye tjetër që binte ndesh me qëndrimte e tij opozitare.

Në këtë takim, Basha po diskuton datën e protestës së opozitës, që sipas burimeve të deritanishme është përfolur data 27 janar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012032985687256
array(1) { ["section"]=> string(108) "basha-takon-aleatet-ne-seline-e-pd-por-njeri-prej-tyre-nuk-ishte-i-pranishem-zbulohet-arsyeja-e-forte-105817" }