Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Basha takohet me ish-presidentin e Partisë Popullore Europiane: Mik i veçantë i PD dhe i Shqipërisë

Lajme të ngjashëm

Politikani Lulzim Basha është takuar me ish Presidentin e Partisë Popullore Europiane Josehp Daul.

Basha i cili ka marrë pjesë në takimin e Grupit EPP në Këshillin e Europës, ka postuar një foto me Daul, teksa shkruan se ai është një mbështetës brezit të ri dhe nxitës i promovimit të të rinjve në politikë.

“Në takimin e Grupit EPP në Këshillin e Europës me mikun e veçantë timin, të Partisë Demokratike dhe të Shqipërisë, ish Presidentin e Partisë Popullore Europiane Josehp Daul. Një mbështetës i madh i brezit të ri dhe nxitës i promovimit të të rinjve në politikë si garancia për të ardhmen e demokracisë dhe zhvillimin e çdo vendi” shkruan Basha.

Më shumë