Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Basha takime me taksistët në Tiranë: Bëjmë 30% të punës që kemi bërë, ka ndikuar pandemia. Kreu i PD: Do heq takën e karburantit

spot_img

Lajme të ngjashëm

8865b56552623b7d286cf1b896e639ff

Kreu i PD Lulzim Basha është duke zhvilluar disa takime me taksistët në Tiranë, dhe po njihet me problematikat e vështirësitë që ata hasin në punën e tyre.

Problem për taksistët është vendi i parkimeve dhe rënia e punës për shkak të pandemisë së Covid-19. Sipas tyre, edhe taksat për këtë shërbim janë shumë të larta, si dhe karburanti, për të cilin Basha u zotua se do të heqë taksën.

“Unë jam zotuar të heq taksën e karburantit, prej 240 lekësh të vjetra. Kjo do jetë lehëtësim i madh edhe për ju. Shpresoj”, tha Basha. Ndërkohë, taksistët i parashtuan kreut të PD dhe nevojën për parkime.

“Ne na shqetëson shumë vendi i parkimit”, tha një prej tyre.

Më shumë

spot_img