Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Basha takim me ministrin e Maqedonisë së Veriut: Diskutuam për sfidat e bashkëpunimit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6e174361ef09118e49cf33e338398969

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Pas takimit ata kanë mbajtur dhe një prononcin për nmedian. Basha është shprehur se diskutuan për sfidat e përbashkëta dhe i tregoi për qëndrimet e PD-së për Maqedoninë e Veriut.

‘Po kështu edhe në procese të tilla politike dhe dëshirën dhe vullnetin tonë për të parë të gjitha. Diskutuam për sfidat e bashkëpunimit. I shpreha ministrit të Jashtëm qëndrimet e PD-së për Maqedoninë.” u shpreh Basha.

Ndërsa Osmani u shpreh se raportet e dy shteteve kanë kaluar miqësinë e mirë duke shkuar në partneritet.

‘Kjo është vizita ime e partë zyrtarë si Ministër i Jashtëm në Shqipëri. Raportet tona i kanë kaluar raportet e miqësisë së mirë duke shkuar në partneritet. Ka një afërsi ndërmjet njerëzve, bizneseve dhe institucioneve.’, u shpreh ministri i Jashtëm i Maqedonisë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img