Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Basha takim me kryeparlamentarin turk: Turqia mike e çmuar e Shqipërisë, shpreha mirënjohjen ndaj Presidentit Erdogan për ndihmën në rindërtimin e shtëpive

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6021db96bf7524d856148ee029b95557

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka pritur ditën e sotme në një takim kryetarin e parlamentit të Turqisë Mustafa Sentop.

Basha thotë se i shprehu mirënjohjen Turqisë dhe presidentit Erdogan për ndihmën e tyre për rindërtimin e shtëpive të shkatërruarav nga tërmeti dhe përballimin e pandemisë COVID-19.

Ai shprehet se Turqia është një mike e çmuar e Shqipërisë dhe popullit shqiptar, ndërs ashton se vullneti i tij është thellimi i bashkëpunimit me shtetin turk për të zgjeruar marrëdhëniet ekonomike.

“Pata kënaqësinë të pres sot Kryetarin e Parlamentit të Turqisë Mustafa Sentop.

Shpreha mirënjohjen ndaj Turqisë dhe Presidentit Erdogan për ndihmën e madhe që i ka dhënë vendit tonë për rindërtimin e shtëpive të shkatërruara nga tërmeti dhe përballimin e pandemisë COVID-19.

Turqia është një mike e çmuar e Shqipërisë dhe e popullit shqiptar dhe ka qenë pranë nesh në momente të rëndësishme për vendin dhe kombin tonë, si anëtarësimi në NATO, ndërtimi i Rrugës së Kombit, pavarësia e Kosovës dhe fushata për njohjen e saj.

Shpreha vullnetin tim për thellimin e bashkëpunimit në të ardhmen midis vendeve tona duke zgjeruar marrëdhëniet ekonomike që do të sjellin zhvillim dhe punësim për qytetarët shqiptarë”, shkruan Basha.

Më shumë

spot_img
spot_img