Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Basha takim me biznesin e mobilerisë në Fushë Krujë: Çfarë do bëhet deri më 25 prill? Gjendja do shkojë drejt përkeqësimit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha ka qenë paraditen e sotme në Fushë Krujë ku ka takuar nga afër pronarët e mobilerive atje, ndërsa është njohur dhe me vështirësitë e tyre. Sipas Bashës, deri më 25 prill bizneset kanë nevojë për mbështetje.

“100 mijë kanë dalë nga puna këto muaj. Sa i përketë situatës aktuale, me gjasë përmirësim nuk ka por po shkojmë drejt përkeqësimit. Këtu duhet një mbështetje e fuqishme për ata që kanë humbur vendet e punës. Shumica e kompanive janë të detyruar të heqin njerëz nga puna”, tha kreu i PD.

Ndërkohë, pronari i një prej mobilerive tha se ata kanë nevojë për suport dhe grante nga qeveria që të dalin në tregun europian.

“Duam suport, ndihmë. Duam të promovojmë veten më shumë. Kemi të nevojshme se sadopak qeveria të konsiderojë idustrinë e mobilerisë si sektor. Të ketë grante, shkolla profesionale është në planin tonë, shkollat e larta”, u shpreh ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img