Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Basha sulmon Ramën: Llomotit “E ka fajin Europa”, por sot hodhi poshtë thirrjet e partnerëve për kreun e AMA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike sulmon kryeministrin Edi Rama duke thënë se ka vepruar kundër interesit të vendit, duke hedhur poshtë thirrjet e partnerëve ndërkombëtarë për zgjedhjen e kreut të AMA-s në shtator.

Basha thotë se Rama “llomotit lartë e poshtë” duke thënë “e ka fajin Europa”, por sot veproi me harbutëri në dëm të shqiptarëve.

Kreu i Autoritetit të Medias Audioviziv pritet të votohet sot nga Kuvendi, ndërsa opozita ka akuzuar qeverinë se kërkon të kapë edhe këtë institucion duke emëruar në krye zëdhënësen e kryeministrit Edi Rama.

“E ka fajin Europa” llomotit poshtë e lart, për të fshehur dështimin e tij dhe pengimin e Shqipërisë. Por sapo i jepet një shans për të vepruar në shërbim të interesave të vendit, sikurse kërkuan BE dhe OSBE, zgjedh të bëjë të kundërtën, duke hedhur poshtë thirrjen e partnerëve për të shtyrë në shtator votimin për AMA. Kjo nuk është forcë, po harbutëri në dëm të të gjithë shqiptarëve dhe të Shqipërisë,” shprehet Basha në Twitter.

Më shumë


spot_img

spot_img