Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Basha shkruan për ndarjen nga jeta të mjekut Gerond Husi: Humbje e pazëvendësueshme për gjithë mjekësinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5fd2db4730c521078561644586d4176c

Kreu i Partisë Demokratike shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakoshme nga jeta të mjekut të njohur endokrinolog Gerond Husi.

Pas disa ditësh betejë me virusin në Stamboll, Husi është ndarë nga jeta sot në moshën 50 vjeçare. Basha shkruan se është shumë e dhimbshme të flasësh për humbjen e një mjeku.

Ai ndër të tjera shprehet se këto janë humbje të pazëvendësueshme për gjithë mjekësinë.

“Sot me dhimbje mesova për një humbje tjetër, atë të dr. Gerond Husit, një mjek e profesionist i shkëlqyer, njerëzor e i papërtuar,  një pedagog mendjendritur, një njeri që kushdo me krenari e pati mik e shok.

Shumë e vështirë të shkruash për humbjen e një mjeku, familjari, djali e prindi model.

E dhimbshme që në këtë kohë po humbasim vlerat profesionale dhe njerëzore.

Janë humbje të pazëvendësueshme për gjithë mjekësinë, mendimin shkencor e intektual, për shoqërine dhe familjen,” shkruan Basha.

Më shumë

spot_img
spot_img