Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Basha shkon në Shëngjin, tregon pamjet e plazhit dhe vë ‘duart kokës’: Koha është e bukur, Shqipëria e bukur, por realiteti i trishtë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

97c1d47bf39a0c5c303a91d94a5b6aaf

Kreu i PD Lulzim Basha ditën e sotme ka shkuar në Shëngjin ku ka takuar operatorët turistikë të cilët shprehen se janë në krizë.

Basha ndërsa ka treguar pamjet e ambientit dhe plazhit, shprehet se “koha është e bukur, Shqipëria është e bukur por realiteti i trishtë”.

“Në vend të mbështetjes për turizmin, kjo qeveri dhe ky kryeministër ka vazhduar të derdhë leket tuaja në xhepat e bandës së Durrësit”, shton Basha.

“Dora e shtetit blozë, kujtohen vetëm kur vijnë për taksa dhe gjoba. Kurse për pjesën tjetër 0 prani dhe zero ndihmë. Për 2 ditë hyn korriku dhe nuk kanë asnjë siguri. Situata është ndryshe në Greqi, në Maqedoninë e Veriut.

Koha është e bukur, Shqipëria është e bukur, por realiteti është i trishtë. Një Shqipëri në krizë të thellë ekonomike. Në vend të mbështetjes për turizmin, kjo qeveri dhe ky kryeministër ka vazhduar të derdhë leket tuaja në xhepat e bandës së Durrësit.

Kanë vazhduar të harxhojnë miliona për kontrata të koncesioneve. Kur më shumë duhej ndihma për sektorin e turizmit që është braktisur? Prandaj njëherë e mirë të kthejmë vëmendjen te ekonomia dhe të mbështesim me fonde ata që kanë nevojë. PD në planin e saj ekonomik ka një mbështetje të veçantë për turizmin…”, tha Basha ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img