Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha: Shëndetësia është në kolaps, Rama paratë tona ia dha miqve të tij. Ai s’mund të zgjidhë asgjë, ne mundemi!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8d4c16d1834d985fc0f80d0f4a7f14f4

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e ka vënë theksin tek shëndetësia, duke marrë shkas së fundmi dhe nga ngjarjet që bënë bujë në media, lidhur me fenomenin e mitmarrjes në spitale.

Me anë të një shënimi në facebook, Basha thotë se sistemi shëndetësor është në kolaps total dhe tani pas 8 vitesh dështim, Rama nuk mund të bëjë më asgjë, ndërsa ai dhe PD munden. Akuzat nuk kanë munguar për Kreun e Qeverisë.

Statusi i Bashës

Rama pati 8 vite për të përmbushur premtimin për shëndetësi falas. Ku është shëndetësia falas? Rama ka rritur taksat – ku shkuan paratë e taksave të shqiptarëve? Rama ua dha paratë tona miqve të tij.

Sot, Shqipëria ka një sistem shëndetësor në kolaps total: me numrin më të ulët të testimeve, me numrin më të ulët të mjekëve për banor, me mjekë dhe infermierë të paguar keq.

Tani, pas 8 vitesh dështime, Rama po flet për atë që do të bëjë. Pas 8 vitesh dështime, Rama nuk mund të zgjidhë asgjë. Ne mundemi. Më 25 prill ne do të sjellim ndryshimin – Rama do të humbasë dhe Shqipëria do të fitojë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img