Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Basha s’e përfshiu fare në listë, por Balliu ka një mesazh për demokratët: Ky nuk është fundi!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu ka dhënë një mesazh për demokratët pas rezultatit në zgjedhjet e 25 prillit.

Për Balliun ky nuk është fundi, por vijimi i luftës opozitare ndaj Edi Ramës.

Ai thotë se fitorja nuk është e pamundur, dhe shprehet i sigurt se demokratët do e shembin diktatorin.

STATUSI NGA KLEVIS BALLIU:

Të dashur miq demokratë.

Sot është dita për një falenderim për të gjithë ju.

Jemi përplasur egërsisht me modelin më të zi të një diktature të pashpallur në letra por katastrofike në veprim.

Ky nuk është fundi. Jemi përpara një vazhdimi epik të luftës opozitare të një rezistence të vendosur dhe tradicionale për NE në shembjen e figurës më të zezë pas Enver Hoxhës gjatë gjithë këtyre viteve në demokraci.

Detyra nuk është e thjeshtë, por fitorja jo vetëm që nuk është e pamundur por duke e pasuruar luftën tonë me aspekte të reja dhe të thella taktike dhe strategjike, ne do ta shembin diktatorin.

Natyrisht nga besimi dhe fjalët tek vepra dhe aksioni politik është një distancë që ne do ta përballojmë me heroizëm real.

Në pikëpyetje nuk është fati ynë por ai i fëmijëve tanë, fati i demokracisë dhe mbi të gjitha fati i kombit tonë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img