Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha s’i ndahet dështimeve të Ramës dhe publikon videon: 41.5% e popullsisë jetojnë me më pak se 5.5 dollarë në ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b6bbdf0f0e60f1858ec535a7c0b62b4

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka renditur dështimin e radhës sipas tij të kryeministrit Edi Rama.

Lideri demokrat ka publikuar një video në Instastory, ku shprehet se sipas  Bankës Botërore, 41.5% e ppopullsisë jetojnë me më pak se 5.5 dollarë në ditë.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

51 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Edi Ramës në 8 vite.

Sa për qind e popullsisë jeton më pak se 5.5 dollarë në ditë?

Përgjigja: 41.5% sipas Bankës Botërore.

Ndonëse pak javë na ndajnë  nga zgjedhjet e 25 prillit, liderët e dy partive më të mëdha në vend, PS dhe PD duket po vijojnë fushatën elektorale, duke sulmuar dhe akuzuar njëri-tjetrin për dështimet dhe gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë, si dhe për keqmenaxhimin e situatës pandemike.

111.jpg

2222.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img