Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Basha përkujton themeluesin e PD në Lushnjë: Bujar Kaloshi ishte model i integritetit e patriotizmit, atentati i parë me prapavijë politike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar themeluesin e PD-së, Bujar Kaloshi në 25-vjetorin e vrasjes së tij.

Lideri demokrat shprehet se atentati ndaj Kaloshit ishte akti i parë terrorist me prapavijë politike në vitet e para të demokracisë ndaj një zyrtari të lartë.

“25 vjet më parë u ekzekutua në një atentat kolonel Bujar Kaloshi, themelues i Shoqatës Antikomuniste Demokratike, Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve. Kaloshi ishte një ndër nismëtarët dhe organizatorët e proceseve demokratike dhe themelues i PD Dega Lushnjë.Atentati kriminal ndaj Bujar Kaloshit ishte akti i parë terrorist me prapavijë politike në vitet e para të demokracisë ndaj një zyrtari të lartë. E përkujtojmë me nderim të thellë Bujar Kaloshin, model i integritetit dhe patriotizmit, dekoruar me titullin e lartë Nderi i Kombit”, shkruan Basha në Twitter.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img