Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Basha reagon për herë të parë pas rezultatit dhe merr vendimin e rëndësishëm: Pezulloj kompetencat e mia!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Basha reagon për herë të parë pas rezultatit të zgjedhjeve dhe merr vendimin e rëndësishëm. Ai ka vendosur të ngrijë kompetencat e tij dhe t’i delegojë ata dy nënkryetarëve dhe sekretarit të përgjithshëm të PD-së.

“Kam reflektuar thellë, mbaj përgjegjësi për rezultatet. Shqiptarët meritojnë një ballafaqim të plotë dhe të thellë mes atyre që mbrojtën PD dhe që braktisën kolltuqet. Projektin tim do ta vlerësojnë demokratët. Ku kam gabuar dhe sa kam gabuar nuk e përcaktoj dot, por këtë nuk e përcaktojnë dot as ata të tjerët.

Për këtë arsye kam vendosur të ngrij të gjittha funksionet e mia organizative dhe jua delegoj dy nënkryetarëve dhe sekretarit të përgjithshëm për të organizuar garën për PD-në sipas parimit një anëtar një votë.

Gjëja më e mirë për mua do ishte të largohesha, por unë e di çfarë ka ndodhur. Do të mbaj kompetencat e mia duke i çuar deri në fund me ta dhe për ta’, është shprehur Basha. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img