Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Basha: Rama përdor dhunë fashiste kundër qytetarëve, babëzia për të zhvatur Teatrin Kombëtar është vepra e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

62e56832b9e9ed86286393251735a6cf

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me dhunën e Policisë së Shtetit, ndaj aktivistëve që kishin dalë në protestë tek Sheshi Skëndërbej.

Basha akuzon drejpërdrejt kryeministrin Rama,për dhunë ndaj qytetarëve, dhunën të cilën ai e quan barbare dhe fashiste. Kreu i PD-së thotë gjithashtu se dëshira për të ‘zhvatur” Teatrin Kombëtar është vepër e tij.

Posti i plotë i Bashës

Pasi i vjedh përditë dhe i gënjen me premtime boshe, Rama përdor dhunë fashiste kundër qytetarëve edhe sot në #EuropeDay. Kjo dhunë barbare është përgjegjësi direkte e Ramës. Babëzia për të zhvatur TK është vepra e tij.
Ky regjim po përdor edhe pandeminë për grabitjen e Teatrit Kombëtar dhe projektin e pastrimit të parave të krimit. Kalimi i TK në pronësi të kryebetonierit të mafias dhe dhuna fashiste ndaj protestuesve paqësorë është akt lufte i Ramës ndaj artit dhe qytetarëve shqiptarë.


spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img