Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Basha publikon VIDEON dhe sulmon Ramën: Kryeministri i çarteve la fëmijët e shqiptarëve në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Lulzim Basha ka sulmuar sot sërish kryeministrin Rama lidhur me situatën e arsimit në vend, ku janë mbyllur disa shkolla.

Basha ka publikuar një video, ku disa prindër kundërshtojnë faktin e mbylljes së shkollës dhe për pasojë duhet t’i çojnë fëmijët 4 km larg për në shkollën e fshatit Udënisht në Korçë.

Teksa publikon videon, Basha sulmon kryeministrin duke u shprehur se ky i fundit po i lë fëmijët e shqiptarëve në rrugë.

“Që dje kryeministri mashtrues i çarterave dhe luksit për vete, ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve. Sa më gjatë ky kryeministër, aq më shumë shkolla të mbyllura dhe fëmijë të braktisur”, shkruan Basha në ‘Facebook’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img