Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha publikon VIDEO-MESAZHIN: Koncesioni i ‘Check up-it’ mori 6 milionë euro për shërbime të pakryera, Rama la mjekët pa rritje pagash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50c75b15da2b2b313ea8ad7d4bb250fe

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka renditur, sipas tij dështimet e kryeministrit Edi Rama në 8 vite qeverisje.

Ai ka publikuar mëngjesin e sotëm në “Instastory” një video-mesazh, ku thekson se sipas Kontrollit të Lartë të Shtetit koncesioni i “Check up-it” ka marrë 6 milionë euro për shërbime të pakryera.

Sipas tij, kjo ka lënë spitalet pa investime dhe mjekët pa rritje pagash.

Postimi i Lulzim Bashës:

“34 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në tetë vite. Cila është shuma që koncesioni i “Check up-it” ka marrë për shërbime të pakryera?

Përgjigjja: 6 milionë euro sipas KLSH-së. PPP-të po thithin fondet për shëndetësinë, duke lënë spitalet pa investime dhe mjekë pa rritje pagash. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img