Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Basha: Protesta do jetë paqësore, nuk tërhiqemi nga kërkesa jonë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur për mediat pas mbledhjes së grupt parlamentar të kësaj partie, për protestën që do të organizohet ditën e nesërme.

Basha u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që t’i bashkohen kësaj protestë, e cila sipas tij do të jetë madhështore, popullore, por paqësore.

Basha ka thënë se opozita është vendosur në kërkesën e saj për dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta, ndërsa ka theksuar se e vërteta e çështjes “Doshi” nuk do të dalë nëpërmjet hetimeve të shpejta siç kërkon kryeministri Edi Rama. Sipas kreut të PD-së, për këtë çështje do të ketë një hetim të thellë dhe të plotë. 

Lexo edhe:

Protesta e PD/ Ja rrugët ku do të bllokohet qarkullimi

Më shumë

spot_img