Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha premton mësuesit: Do të rrisim deri në 700 euro pagat, do të keni vendin që meritoni në arsim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar këtë mesditë me mësues të sistemit parauniversitar në Njësinë 11 në Tiranë.

Gjatë bëshkëbisedimit me stafin pedagogjik, Basha tha se PD ka në plan që pagën e mësueve ta rrisë deri në 700 euro dhe se do t’iu japë atyre vendin që meritojnë në arsim.

“Paga minimale prej 700 eurosh për mësuesin është plani ynë. Do të rrisim pagat e mësuesve me 60%. Do të bëjmë të mundur një nivel dinjitoz  pagash. Niveli i pagave të jetë njëlloj me rajonin”., u shpreh Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img