Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Basha poston videon dhe thumbon Ramën: Po bëhet çdo ditë e më karagjoz, ka nevojë t’i kthehet shkollës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

315acf5542934e17d90466b625abce91

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar një videon në rrjetet sociale ku ironizon kryeministrin Edi Rama.

Ne videon thuhet se Rama po bëhet përditë e më karagjoz me sulmet ndaj qeverisjes së dikurshme të Partisë Demokratike.

Ndër të tjera në video thuhet se në kohën e PD të  rroga e mësuesve ishtë rritur me 200%, ndërsa nën qeverisjen e PD me rritjen vetëm 15% të Rilindjes.

“Rama po bëhet çdo ditë e më karagjoz me sulmet ndaj qeverisjes së dikurshme të PD. Mjafton të krahasoni rritjen prej 200% të pagave të mësuesve nën qeverisjen tonë, me rritjen vetëm 15% të Rilindjes. Rama ke nevojë t’i rikthehesh shkollës. Po do të kesh kohë pas 25 prillit, kur të jesh sërish i papunë…ti e ke lënë Shqipërinë në baltë dhe ne do ta rikthejmë në rrugën e zhvillimit!

Më shumë

spot_img
spot_img