Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha për shëndetësisë: Rama Kryetirja, të merr lekët e s’të jep bukën, po fshihen viktimat nga Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e1fb6d35c3512767122b84fd5383bda3

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur ditën e sotme në një deklaratë për media për Shëndetësinë.

Ai është shprehur se Rama në 8 vite kishte kohë që të përmbushte premtimet e dhëna për që nuk e bëri.

Basha ka thënë se Rama të vetmen që bëri ishte produkti Tire, duke e quajtur edhe “kryetirja”.

Ndër të tjera kreu i PD-së i është kthyer akuzave të mëparshme duke thënë se numri i viktimave po fshihet.

“Ku është shëndetësia falas. Paratë që u ka marrë shqiptarëve i ka çuar në PPP. Kush është detyruar të çojë të afërmit në spital, të gjithë e panë sesi shëndetësia është në kolaps. Tireja është produketi i vetëm i Ramës, ndërsa Rama është kryetirja, të merr lekët e s’të jep bukën. Rri tre orë në ekran thotë se cfarë do bëj, ndërsa kishte tetë vite kohë.

Kemi paketën më të ulët, kemi numri më të ulët testimeve, kemi fshehje të të dhënave. Fakti është se kemi numri më të lartë të infektimeve.

Nuk ja vlenë të merremi shumë me atë, pas 25 prillit ai është e shkuara. Rruga për të dalë nga kjo gropë kalon nga propozimet e planit tonë që është një plan konkret.

E vërteta nuk fshihet.

Unë kam marrë sot 5 telefonata nga të infektuar nga të cilët 2 janë shtruar në spital. Katër takime ngushëllimi javën e shkuar dhe trefishin e këtyre telefonata ngushëllimi,” tha Basha

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img