Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha për pr/rezolutën e PE-së: Zgjedhjet e lira kushti i BE-së për Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60ef894abe73388ea53a773ed6b187af

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas miratimit të projektrezolutës për Shqipërinë në Parlamentin Europian.

Basha shprehet se kjo rezolutë ka theksuar edhe njëherë tjetër nevojnë për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri, të cilat sipas tij, janë të kërcënuara nga kryeministri Edi Rama.

“Zgjedhjet e lira janë kusht kry​esor për hapjen e negociatave të BE-së me Shqipërinë. Rezoluta e djeshme e Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian e ka theksuar edhe një herë zyrtarisht këtë gjë. Ky kusht vërteton edhe një herë se plani i Edi Ramës për të manipuluar, vjedhur dhe shkatërruar zgjedhjet është rrënues për të ardhmen e vendit dhe për stabilitetin e Shqipërisë. Katër vjet qeverisje nga Edi Rama e ka detyruar Evropën t’i vendosë Shqipërisë një kusht elementar demokratik: zgjedhjet e lira”, shprehet Basha.

Lexo edhe: Pr/rezoluta e PE-së për Shqipërinë, Bushati: Rekomandimet meritojnë trajtim të kujdesshëm

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img