Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
16 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“Basha për herë të parë në 8 vite mori një vendim individual”, Fevziu për largimin e Berishës nga PD: Vendi ka nevojë për një opozitë të fortë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur Bledi Fevziu në një intervistë ka folur për zhvillimet politike, dhe për vendmin e kreut të PD, Lulzin Basha për të përjashtuar nga PD ish kryeministrin Sali Berisha.

Fevziu u shpreh se pas 8 vitesh për herë të parë Basha mori një vendim individual. Ai tha se priste që Basha dhe Berisha ishin dakort në këtë vendim.

“Më në fund pas 8 vitesh Basha mori një vendim individual. Në këtë vendim prisja që Berisha dhe Basha të binin dakord.  Opozita ka pësuar disfatë tre herë nuk ka fuqi më, por une mendoj se vendi ka nevojë për një opozitë të fortë. Opozita pati një dështim kur vendosi të largohej nga Kuvendi, gabim që do sjelli pasoja edhe në zgjedhjet e 2023” tha Fevziu.

I pyetur nga gazetarja në lidhje me vendimin që mund të marrë Gjykata Kushtetuse për Ilir Metën ai tha se nuk pret të ketë ndonjë vendim, pasi vetë presidenti do të largohet në korrik të 2022.

“Gjykta Kushtetuese nuk besoj se do jap na një vendim për Metën. Meta do të largohet nga Presidenca në korrik të 2022. Procedurat mund të nisin që në prill, çfarë nuk sjell ndonjë ndryshim.Me vendim GJK do fitohen dy tre muaj.

Kam përshtypejn se mazhoranca do bëj që të krijoj një ndasi me PD dhe LSI. Kjo Është një kosto për ata pasi në zgjedhjet e 2023 i bie që votat të ndahen,” tha ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img