Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Basha: Pengesa për reformën në drejtësi e ka emrin Edi Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të mërkurën, akuzoi kryeministrin Edi Rama si “e vetmja pengesë për realizimin e reformës në drejtësi’”.

“Pengesa për reformën në drejtësi e ka emrin Edi Rama dhe alibitë nuk vlejnë më. Venecia solli opinionin e saj, raporterët erdhën e shkuan, dhe presim opinionin final. Tani është momenti që të dalë dhe të flasë qartë dhe pa u fshehur pas ekspertëve, nëse e do reformën në drejtësi, apo i leverdis drejtësia e kapur dhe e shantazhuar. Nëse po, e përsëris ftesën: të ulemi dhe të bisedojmë me konsensus, t’u ofrojmë shqiptarëve një drejtësi të pavarur, të pastruar nga korrupsioni dhe të pakapur politikisht”, u shpreh Basha.

albsig

Kreu i opozitës tha se PD ka rënë dakord edhe me draftin e propozuar nga ekspertët amerikanë për Byronë e Hetimit, e cila sipas tij, gjithashtu po zvarritet nga kryeministri Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img