Tirana
broken clouds
12 ° C
12 °
12 °
82 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
9 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Basha paralajmëron rivlerësim të dëmeve të tërmetit: Rindërtimi do drejtohet nga ekspertët më të mirë që kemi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka paralajmëruar se me ardhjen e tij në pushtet do të bëhet rivlerësimi i dëmeve të tërmetit.

Ai tha se rindërtimi do të drejtohet nga ekspertët më të mirë, duke ua dhënë qytetarëve të dëmuar paratë në dorë, me qëllim që të përshpejtohej procesi i ndërtimit të banesave.

“Do të bëjmë rivlerësimet e reja të dëmeve. Denoncimet e shumta prej 1 viti kanë ardhur në PD. I siguroj banorët se ata do të disbursohen sipas dëmeve. Ekspertët tanë që në javën e parë pas tërmetit, kërkonin vlerësim të parë dhe korrekt. Disbursimi i shpejtë i banorëve që mund ti rindërtonin vetë banesat, duke mos u futur në tendera.

Leje e posaçme sepse ata shtëpi kanë qenë aty, me leje, pa leje, në truall. Nëse do të ishin bërë këto propozime tona, së paku ata familje që jetonin në banesa individuale do të ishin në shtëpi tani dhe nuk do të jetonin me qira”, tha Basha.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img