Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Basha nuk shkon kurrë të enjteve në çadër por sot bën një përjashtim, futet edhe Berisha, turma ekzaltohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike zhvendoset çdo të enjte që përkon me seancën plenare në Kuvend, pikërisht te çadra e protestës. Basha, çdo paradite ia le rradhën deputetëve të PD-së që mbajnë fjalën e tyre nga çadra por sot ka bërë një përjashtim  pasi në Shqipëri, për ta mbështetur ka ardhur Znolt Nemeth, kryetar i Komisionit parlamentar të Hungarisë.

“Nuk është zakoni im të jem në çadër sot, është dita e deputetëve por jam sot për të mirëpritur me mirënjohje më të madhe një nga miqtë më të shquar të Shqipërisë, një nga luftëtarët e paepur për demokracinë, një legjendë kryetari Viktor Orban, kryeministri hungarez, një njeri me të cilin kam pasur nderin dhe privilegjin të bashkëpunoj, mbështetja e të cilit nuk ka munduar për Shqipërinë në NATO dhe heqjen e vizave. Sot këtu ka ardhur Znolt Nemeth kryetar i Komisionit parlamentar  të Hungarisë”, tha Basha duke i lënë fjalën Nemeth që shprehu mbështetje të plotë për Bashën e “Presidentin” Berisha, siç u shpreh ai.

Teksa Basha po prezantonte zyrtarin e BE-së, në çadër është futur pikërisht ish-kryeministri duke ekzaltuar të gjithë protestuesit që nisën të brohorasin njëzëri “Berisha, Berisha, Berisha”…

Më shumë

spot_img