Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Basha: Nuk ka bojkot, por s’marrim pjesë në zgjedhje fasadë. Ja përgjigja për Bregun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka njoftuar se gjatë mbledhjes së PD-së janë ndarë detyrat për protestën e 13 qershorit.

Basha i është përgjigjur edhe deputetes Majlinda Bregu, duke thënë se mendimi i saj është shprehur mbi premisë të gabuar.

Deklarata e Bashës:

Së bashku do të ndalim marrjen e vendit preng nga krimi dhe droga, me zgjedhje fasadë në një protestë masive në datën 13.

Ne jemi të hapur për dialog. Kjo betejë bëhet për qytetarët që të zgjedhin të lirë. PD kurrë nuk ka marrë vendim për bojkot të zgjedhjeve por kjo betejë bëhet për zgjedhje të lira.

Ato që ndo të ndodhin në 18 qershor nuk do të jenë zgjedhje. Votime moniste me krimet dhe drogën nuk do të ketë.

Është shprehur një mendim nga një anëtare e grupit parlamentar. Mendimet e kundërta thuhen, padyshim është shprehur një mendim i bazuar në një premisë të gabuar e mospjesëmarrjes në zgjedhje, por sigurisht kryesia ka vendosur unanimisht që të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Më shumë

spot_img