Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Basha nis lëvizjet, takim me Shpëtim Idrizin tek Rogner

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe ai i PDIU Shpëtim Idrizi do të takohen paraditen e sotme. Mësohet se takimi do të zhvillohet në orën 11:00 tek hotel Rogner në kryeqytet.

Pak ditë më parë kreu i PDIU Shpëtim Idriz deklaroi se largohej nga koalicioni me PS dhe do nisë negociatat me opozitën. Nga Durrësi Basha u shpreh se e mirëpriste kërkesën e Idrizit dhe e ftoi të bashkëpunonin për të rrëzuar qeverinë e Ramës.

Ndërsa pas këtyre deklaratave duket se vjen edhe takimi mes tyre. Burime nga selia blu bëjnë me dije se pas këtij takimi do të ketë edhe një deklaratë për mediat.


Më shumë