Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Basha nga Durrësi reagon për ngjarjen e rëndë: Nuk ka bandë të na ndalë. Do e mbrojmë demokracinë me çdo çmim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka folur sot nga Durrësi, lidhur me ngajrjen e rëndë që ndodhi në Elbasan mesditën e sotme.

Teksa fliste i ekzaltuar lidhur me zgjedhjet e 25 prillit dhe fitoren e madhe që parashikon për PD, Basha komentoi dhe masakrën e ndodhur në Elbasan, ku tha se nuk ka bandë që i ndal ata qytetarët shqiptarë.

Kreu i PD i garantoi shqiptarët se ata distancohen nga dhuna, por se do ta mbrojnë demokracinë me çdo çmim.

Lulzim Basha: Nuk ka forcë, banda dhe shitblerje votash të na ndalë. Ne e refuzojmë dhunën dhe do ta mbrojmë demokracinë me çdo çmim. Durrësi e di, dhe gjithë Shqipëria se e diela është dita e ndryshimit dhe e fitores më të madhe.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img