Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha nga Berati: Edhe unë i kam prindërit pensionistë, paguajnë drita-ujë dhe nuk ju mbetet më asgjë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

767c9199997c213ef57c61c122534562

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në Berat, ku vizitoi dhe një familje pensionistësh atje.

Ata iu ankuan Bashës se pensioni që marrin nuk iu del, e kryedemokrati i premtoi se me ardhjen e tij në qeveri, pensioni do të rritet, madje 2 herë më shumë se sa rritja e çmimeve.

Gjithashtu Basha tregoi se edhe prindërit e tij nuk bëjnë dot pa ndihmën e fëmijëve, pasi me pensionin që marrin paguajnë vetëm drita-ujë dhe ilaçe.

Basha: Ju jeni pensionistë?

Familjarët: Po

Basha: Sa merrni në muaj?

Familjari: 100 mijë lekë të vjetra, 100 mijë lekë janë ilaçet.

Basha: Unë i kamm prindërit të dy pensionistë, dhe e di fare mirë që ata sa paguajnë energjinë elektrike dhe ujin, ilaçe, nuk ju mbetet më asgjë. S’ju mbntetet më asgjë po nuk patën mbështetjen e fëmijëve dhe ky është realiteti i pensionistëve. Ne nuk do bëjmë mrekulli, por rritja e pensionet do rritet me ne vit pas viti, sepse në këtë mënyrë do të keni më shumë para se sa rritja e çmimeve. Do i rrisim pensionet 2 herë më shumë se sa do rriten çmimet.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img