Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Basha: Nesër do të qeveris vendin, kam nevojë për këshillat e Berishës. Duhet të falenderoni bashkëshorten time që…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

654ba8772b2034054c87aa1dc2db2fbe

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka thënë se ai ka nevojë për këshillat dhe rolin e Sali Berishës si në këto zgjedhje dhe në vazhdimësi.

Në një intervistë për Oranews, Basha tha se ish-kryeministri mund të kandidojë në cilin qark të dojë, pasi është vlerë jo vetëm për PD, por për të gjithë Shqipërinë.

Duke folur dhe për aktivitetin e tij të shtuar së fundmi në rrjete sociale, Basha tha se për këtë ka meritë bashkëshortja e tij Aurela.   

Pyetje: Përsa i përket pozicionimit të z.Berisha, do të keni nevojë për shërbimet e tij në këto zgjedhje? Dhe ku do të kandidojë?

Basha: Është në dorën e tij nëse do të kandidojë në një qark, ku të dojë ka qenë dhe mbetet një vlerë dhe aset i PD dhe i është vënë në shërbim jo vetëm PD, por dhe interesit të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Unë jam kryetar i PD dhe kam nevojë për këdo sepse nesër do qeveris një vend dhe kam nevojë për këshilla dhe inkurajim jo vetëm për figura brenda PD, por dhe të shoqërisë civile.

Pyetje: Plani ambizion ekonomik, ka pasur pikëpyetjet mbi rrugën si do të shkohet drejt realizimit të këtij programi?

Basha: Nuk ka premtime, ka plan dhe unë kam qenë i hapur për çdo gjë lidhur me pyetjet për këtë program. Do na duhet të paktën 2:30 minuta të flasim pa ndërprerje për këtë plan. Është i detajuar në çdo aspekt.

Pyetje: Ndiheni në avantazh pas ndryshimeve në sistemin zgjedhor, që siç e quani ju është bërë në mënyrë të njëanshme. Pra do të kandidoni me 1 apo 2 lista?

Basha: E rëndësishme është që koalicioni është i bashkuar dhe i vendosur. O me Edi Ramën dhe kundër Shqipërisë ose me Shqipërinë dhe kundër Edi Ramës. Vota për ne dhe koalicionin tonë është e duhura. Nuk ka pikë rëndësie se është 1 apo janë 2 lista. Kemi qëllim largimin e Ramës.

Pyetje: Po për disa si Topalli apo Patozi, keni nevojë? Pasi thatë që keni nevojë për këdo…

Basha: Secili prej tyre vendos rolin që ka dhe shqiptarët e shohin këtë. Ata që kanë vendosur interesin e shqiptarëve kanë qenë dhe janë gjithonë të mirëpritur. Fokusin tim pas 25 prillit do e kem të gjithë tek Shqipëria dhe shqiptarët.

Pyetje: Ju kemi parë më aktiv kohët e fundit nëpër rrjete sociale, ju duke gatuar keni shfaqur anën familjare, besoni se ka munguar kjo deri tani dhe pse në këto momente?

Basha: Unë në krahasim me politikanët në tërësi, por kryesisht shqiptarë, jam më i rezervuar përsa i përket anës familjare, por për ndryshimin duhet të falenderoni time shoqe deri tani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img