Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

BASHA në përballje me drejtësinë, MANJA, BUSHATI dhe XHAFAJ ironizojnë kreun e PD-së: Mos ka qenë në gjumë, mbase nuk shpëton me raport mjekësor (PRONONCIMET)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d2c68d302f4b1a0fa1572d25d066e202

4 deputetë dhe figura kryesore të PS-së reaguan ndaj çështjes së dërgimit në Gjykatën e Tiranës së Lulzim Bashës si i pandehur për falsifikim e dokumenteve të lobimit rus të dyshimtë në selinë blu.

Ulsi Manja, Vasili Hysim Ervin Bushati dhe Fatmir Xhafaj dhanë secili përgjigjen e tyre për çështjen e bujshme pas përfundimit të takimit ‘’Ti Zgjedh’’ që procedon me mbajtjen e zgjedhjeve të Kongresit të PS-së në 16 nëntor.

‘’Çdo person është përgjegjës për sjelljet e tij’’, shprehet Vasilika Hysi.

Ervin Bushati, Ulsi Manja dhe Fatmir Xhafaj ironizuan kreun e PD-së.

‘’Unë besoj tek patriotizmi i Bashës. Ka qenë përgjumësh. Varet nga orari kur ia kanë treguar kontratat e lobimit’’, thekson Bushati.

‘’Uroj që këtë herë të mos i shpëtojë drejtësië raporti mjekësor’’, tha Manja duke e lidhur me çështjen e autostradës së Kombit, kur Basha (atë ish-ministër i Transportit) u thirr në gjyq.

‘’Vetëm për Bashën mos më bëni pyetje se nuk ia vlen’’, reagon Xhafaj.

Ditën e djeshme, Prokuroria e Tiranës vendosi mbylljen e hetimeve për financimin e dyshimtë rus të PD-së në zgjedhjet e 2017-ës duke kërkuar që të thirren si të pandehur Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi. Por, vetëm 2 nga 3 prokurorët e çështjes kanë firmosur kërkesën që këta 3 përfaqësues të PD-së të thirren në gjyq, ndërsa kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj u shpreh se dosja nuk është dërguar në Gjykatën e Tiranës, pasi duhej të firmosej nga 3 prokurorë, jo dy.

Më shumë

spot_img